Segmentacja

Kim są użytkownicy, którzy wchodzą na Twoją stronę i czego na niej szukają? Jak tam trafili? Kluczem do osiągnięcia celów biznesowych jest poznanie klientów. Każdy biznes, niezależnie od branży potrzebuje jednego kluczowego elementu - klientów. Ale jak do nich dotrzeć jesli nie wiemy kim oni są?

Segmentacja użytkowników to określenie grup klientów docelowych (klientów idealnych, czyli takich, którzy dokonają zakupu lub zostawią swoje dane - kontakt). Na podstawie badań i analiz można bardzo precycyjnie określić zainteresowania, demografię i inne cechy idealnego klienta. Analiza konkurencji oraz odpowiednie narzędzia online i offline pozwalają na sprecyzowanie odpowiedzi na pytanie "kim jest mój klient".

Wnioski płynące z analiz pozwalają na odpowiedź na pytanie "jak dotrzeć do tych klientów" oraz "jak pozyskać tych klientów".

 

Segmentacja pozwoli Twojej firmie na:

accepted 151153 640 określenie i podział na grupy klientów,

accepted 151153 640 poznanie zainteresowań i zachowań klientów,

accepted 151153 640 poznanie danych demograficznych klientów,

accepted 151153 640 odpowiedź: czy użytkownicy na Twojej stronie to Twoi klienci,

accepted 151153 640 odpowiedź: czy reklamy umieszczone są w odpowiednich punktach styku.

 

Dzięki temu zyskasz wiedzę gdzie i jak reklamować swoją firmę, produkty i usługi. Poznanie klientów Twojej firmy pozwala na zmniejszenie kosztów reklam i rozwój Twojego biznesu.

 

Jak określić grupę docelową? Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą!