Social Media

Social media stale zdobywają nowych użytkowników. Rośnie liczba kont rejestrowanych na platformach social mediowych jak i ilość samych platform do komunikacji między użytkownikami. Dlaczego warto założyć i prowadzić profil w tym kanale komunikacji? Odpowiedź jest prosta: użytkownicy spędzają na platformach social mediowych do kilku godzin dziennie.

Pytanie nie powinno brzmieć czy warto korzystać z social mediów, tylko jak to robić, żeby realizować cele naszej firmy?
Popularność mediów społecznościowych spowodowana jest możliwością wymiany informacji i personalizacji informacji, które użytkownicy chcą otrzymywać. Wybieramy znajomych, profile naukowe, kanały, które nas interesują oraz profile firm, które uważamy za wartościowe dla nas - użytkowników.

Polubiając profil marki w socialu użytkownicy informują swoich znajomych, na zasadzie polecenia, co lubią i czemu ufają. Społeczeństwo tak działa, skoro znajomy lubi ten profil to może i dla mnie będzie on dobry i wartościowy. W ten sposób budujemy wizerunek oraz świadomość marki wśród użytkowników - naszych potencjalnych klientów.

Co czyni social media tak dobrym miejscem na promowanie firmy? Przede wszystkim chęć. Użytkownicy miło spędzają czas w mediach społecznościowych, czują się tam bezpiecznie i komfortowo. Dodatkowo według przeprowadzonych badań użytkownicy szukający informacji np: w wyszukiwarce spędzają na pozyskanie informacji kilka do kilkudziesięciu minut dziennie, na własnym profilu w socialu do kilku godzin (oczywiście z przerwami). Potencjał widać od razu.

 

Dołączając do social mediów zyskujesz:

ok budujesz wiedzę i świadomość o swojej marce,

ok zyskujesz fanów, którzy dzielą się swoimi uwagami na temat marki, co możesz wykorzystać w procesach decyzyjnych firmy,

ok zwiększasz możliwość pozyskania klientów,

ok budujesz pożądany wizerunek firmy, którym użytkownicy chcą się dzielić.

 

 

Co robimy?

ok określamy strategię uzależnioną od profilu i branży firmy,

ok dobieramy odpowiednie kanały do komunikacji uwzgędniając grupę klientów,

ok określamy sposoby i ton komunikacji, częstotliwość komunikatów,

ok wyszukujemy i opracowujemy interesujące tematy do komunikowania,

ok budujemy odpowiedni nastrój wokół profilu firmy, tak by użytkownicy chcieli się z nią identyfikować,

ok możemy nadzorować komunikację z fanami marki.

 

 

Porozmawiajmy o profilu na social media